KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 5908451
*
nr 590 8451
Pastell
Sekelskifte, 42x36
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2009
kl 18:36:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/7 16:10:58
1
100 kr
13/7 18:15:15
2
300 kr
13/7 18:28:04
1
200 kr
13/7 18:28:27
1
300 kr
13/7 18:31:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell sekelskifte vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:43
*
Pastell
nr 590 8451
Pastell
Sekelskifte, 42x36
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/7 16:10:58 | 1 | 100 kr |
13/7 18:15:15 | 2 | 300 kr |
13/7 18:28:04 | 1 | 200 kr |
13/7 18:28:27 | 1 | 300 kr |
13/7 18:31:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell sekelskifte vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:03
-
3458 Pastell
Verner Molin (1907-1980), Sverige. "TÃ¥kern". Signe..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:43